Brwinów, Kępina, Leśna

Przegląd

Nr oferty DPO-DS-1114
Typ nieruchomości Dom
Lokalizacja Brwinów, Kępina, Leśna
Cena 1 500 000 zł
Powierzchnia 480 m2
Cena za mkw 3125 zł
Liczba pokoi 8
Umowa sprzedaż
Liczba pięter 1
Balkon tak
Ogródek tak

Opis nieruchomości

Na sprzedaż wyjątkowa, niezwykle reprezentacyjna, przedwojenna Willa  Kossowskich w stylu dworkowym w Brwinowie o powierzchni ok. 250 mkw wraz z tzw. domkiem letnim. Nieruchomość znajduje się na 4440 mkw, otoczona  parkiem z pięknym starodrzewiem. Unikalna, zachowana architektura z elementami ozdobnej architektury drewnianej. Zachowane balustrady na balkonach i tarasach. Zachowany oryginalny układ pomieszczeń przedwojennej willi. Zachowane drewniane schody i piękna stolarka wewnętrzna (naświetla, drzwi, futryny) i okienna. Podłogi oryginalne drewniane. Zachowały się też piece kaflowe. Podana powierzchnia obejmuje pomieszczenia na parterze i piętrze. Dodatkowe powierzchnie to piwnica i strych.
Budynek przeszedł częściowy remont. Na parterze jest wyremontowana kuchnia, łazienka i 2 pokoje. Wymieniono instalacje, wykonano centralne ogrzewanie, podłączono budynek do wody  i gazu ziemnego. W tej części parteru można zamieszkać od razu. Pozostałe pomieszczenia na parterze (2 pokoje) wymagają remontu. Na pierwszym piętrze znajduje się kuchnia, łazienka i 4 pokoje. Powierzchnia użytkowa mieszkalna parteru 137,63 mkw  , powierzchnia użytkowa mieszkalan pierwszego piętra 84,23 mkw, plus części wspólne jak klatka schodowa, wiatrołap. Piwnica może mieć średnio ok. 2,2 m wysokości, parter ma wysokość 3,20 m, piętro ma 2,8 m strych od 2,8 m do 3 m.
Informacje dodatkowe: piwnica, parter, piętro – stropy  Kleina, fundamenty z cegły, mury ok. 60 cm grubości, nie ocieplone, na dachu dachówka ceramiczna karpiówka.
Willa posiada trzy niezależne wejścia. Wejście  główne - reprezentacyjne od ulicy Leśnej, boczne od strony ogrodu i drugie od strony ulicy Środkowej.
Od strony ulicy Środkowej znajduje się budynek mieszkalny wolnostojący, zwany domkiem letnim, który powstał jako pierwszy na tej posiadłości, prawdopodobnie w XIX wieku. W tej chwili jest w całości wyremontowany, wykończony i urządzony, gotowy do zamieszkania. Na parterze znajduje się kuchnia, przedpokój, salon, łazienka i kotłownia (piec gazowy dwufunkcyjny), na I piętrze znajduje się salon z wyjściem na balkon.
Cały teren jest ogrodzony, działka częściowo zagospodarowana.
Dla nieruchomości są urządzone 3 księgi wieczyste, jedna obejmuje budynki i działkę, pozostałe dwie zostały założone dla wyodrębnionych w ramach budynku głównego –willi dwóch lokali mieszkalnych (parter i piętro).Czyli willa to budynek dwulokalowy.
Teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Oferta obejmuje sprzedaż całej działki o powierzchni 4440 mkw wraz z dwoma domami.
Willa znajduje się w sercu Brwinowa, w jego starej, kameralnej i zabytkowej części. Oddalonej od zgiełku. Doskonała lokalizacja gwarantuje szybki i łatwy dostęp do PKP – 750 m (10 minut pieszo) oraz wyjazd do Warszawy, Katowic, Gdańska czy Poznania.
Autostrada A2 – 17 km, Trasa S2 – 23 km, Pruszków – 10 km, Grodzisk Mazowiecki -7 km
W bliskiej okolicy punkty usługowe i handlowe, szkoła, urząd miasta.
Serdecznie zapraszam na prezentację tej wyjątkowej nieruchomości !
 
 
 

Mapa

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter