Ujazd

Przegląd

Nr oferty DPO-BS-926
Typ nieruchomości Obiekt
Lokalizacja Ujazd
Cena 1 700 000 zł
Powierzchnia 60000 m2
Cena za mkw 28.33 zł
Umowa sprzedaż

Opis nieruchomości

Wiejski dwór  z początku XIX w., z budynkiem gospodarczym-warsztatem, stajnią,
6 hektarami ziemi, i ogrodem parkiem. Całość zagospodarowana, zadbana i gotowa do zamieszkania lub prowadzenia działalności. Miejsce ciche i spokojne z dużą ilością gatunków roślin, z pięknym ogrodem, i na uboczu.
Dwór  o powierzchni 260 mkw, zamieszkały posiada dwie łazienki, dużą kuchnię w pełni wyposażoną (kuchenka gazowa Amica, lodówka, zmywarka, meble na wymiar), , trzy sypialnie, dwa salony i dużą sień. Strych niezamieszkały, do remontu. Dach dwuspadowy, pokryty wiórem osikowym. Ceglane ściany docieplone, otynkowane z zachowaniem zabytkowych gzymsów i boni.
 Obok dworu wybudowano w latach 90-tych, budynek gospodarczy, w którym mieści się część mieszkalna: parter to pokój dzienny z aneksem kuchennym-40m, piętro- sypialnia z łazienką ok 30m.  Pozostała część to aktualnie pracownia konserwatorsko-plastyczna (duże pomieszczenie mogące mieć szerokie zastosowanie), łazienka,  dwa garaże  i strych do adaptacji. Budynek pokryty papą termozgrzewalną, dach konstrukcji dwuspadowej. Przed gankiem schody z piaskowca. Ściany z pustaka, ocieplone i otynkowane.
W 2013 roku na posiadłości wybudowano stajnię dla koni. Stajnia jest przemyślana, dobrze wentylowana, zdrowa dla koni. Mieści 9 wygodnych boksów, łazienkę, siodlarnię z kominkiem, myjkę dla koni i paszarnię. Ściana zewnętrzna łazienki jest ocieplona. Jest tam bojler na wodę i prysznic. Duże podcienia dają możliwość adaptacji kolejnych boksów, obecnie służą jako magazyn na słomę/siano.  Strych przeznaczony na siano, dach dwuspadowy pokryty eurofalą ze świetlikami. Ściany- cegła, konstrukcja więźby z modrzewia (!), bez użycia śrub i gwoździ.  Do części stajennej przynależy również oświetlony, kryty lonżownik konstrukcji stalowej o średnicy 21m, są wygospodarowane miejsce na padoki. Konie w tej chwili korzystają z części ogrodowej posiadłości gdzie w upalne dni znajdują chłód, jak też w ramach całej posiadłości mają wytyczone trasy spacerowe.
Media podłączone do budynków: prąd, woda z wodociągu (do podlewania ogrodu własna studnia), przydomowa oczyszczalnia,  Gaz- butla, internet. Monitoring. Ogrzewanie olejowe (piec Viessmann), w dworze częściowo ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem wodnym (drewno + węgiel), w stajni- kominek na drewno, również z płaszczem wodnym.
Wyposażenie( meble) dworu, jak też stajni i całego gospodarstwa (traktor z kosiarką rotacyjną, przyczepa, przyczepka, kosiarki do traw, niezbędne narzędzia takie jak piły itp.) są wliczone w cenę nieruchomości.
Teren parku jak i zabudowania są wpisane do rejestru zabytków i podlegają nadzorowi konserwatora wojewódzkiego. Nie dotyczy stajni.
Odległości: Tomaszów Maz. -ok 8 km, Piotrków Tryb.- ok 20 km, Łódź- ok 40 km, Warszawa 130 km ( trasa S8 – ok. 1,5 h).
Opis i zdjęcia nie oddają uroku tego miejsca.Zapraszam.
 
 
 
 

Mapa

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter